Met. terapeutyczne

PNF  Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) to metoda oparta na proprioceptywnym torowaniu ruchów polegająca na odtwarzaniu utraconej funkcji ruchu z wykorzystaniem doświadczeń pochodzących ze schematów rozwoju ruchowego dziecka oraz wielozmysłowego bodźcowania (m.in. bodźce dotykowe, wzrokowe, słuchowe, równoważne, proprioceptywne). PNF to również świetny sposób na urozmaicenie terapii, działanie zawsze bez bólu, a przy tym niezwykle efektywny, gdyż skupia się bezpośrednio na problemie, z którym pacjent zwrócił się do terapeuty.

 
 
McKenzie – metoda diagnozowania i leczenia bólów kręgosłupa wynikających z przeciążeń statycznych i dynamicznych. Cechą charakterystyczną tej metody jest wnikliwy wywiad i badanie, a przez to precyzyjna diagnoza przyczyn bólowych kręgosłupa. W metodzie tej duży nacisk kładzie się na rolę pacjenta w procesie zdrowienia oraz profilaktykę.
 
Techniki tkanek miękkich:
  • Techniki Energizacji Mieśni (Muscle Energy Techniques, MET),
  • Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie (Myofascial Release, MFR),
  • Techniki Aktywnego Rozluźniania (ATR),
  • Mięśniowo - powięziowa terapia punktów spustowych
  • Terapia funkcjonalna stawu barkowego
  • masaz poprzeczny i funkcyjny
 
Kinesiotaping

Kinesiotaping to terapia problemów stawowych i mięśniowych bazująca na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia, polegająca na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.